Dnes je Streda 17. apríla 2024, meniny má Rudolf a zajtra Valér.
Partneri: Spojená škola

Projekty -> Podpora integrácie mladých ľudí v GAUDEAMUS – zariadení komunitnej rehabilitácie

 

Oslava: Čokoládová torta k narodeninám

 Piatok16.októbra 2015 bol iný ako naše bežné piatky. Popri varení sa v našom tréningovom centre konala aj narodeninová oslava našej Kiky. Spolu sme upiekli perfektnú čokoládovú tortu, pripravili na stoly ďalšie občerstvenie a oslava sa mohla začať. Kika pozvala svojich priateľov spomedzi klientov zariadenia aj zamestnancov. Bolo nám spolu veselo a občerstvenie nám veľmi chutilo. Recept na skvelú narodeninovú tortu nájdete nižšie.


Čokoládová torta k narodeninám (pre Kiku)


Suroviny:
120 g masla (Hera)
120 g práškového cukru
4 žĺtky
175 g roztopenej tmavej čokolády
1 PL vanilkového cukru
2 kvapky mandľovej esencie (arómy)
120 g hladkej múky
3 bielky
marhuľový (ríbezľový) lekvár
200 g čokolády na polevu
2 dcl šľahačky


Postup: Rúru predhrejeme na 160 stupňov Celzia. Vymastíme si tortovú formu s priemerom 22 cm. Maslo vyšľaháme s cukrom do peny po jednom pridáme žĺtky, vychladenú čokoládu, primiešame vanilkový cukor, mandľovú esenciu a šľaháme asi 10 minút. Múku preosejeme a zapracujeme do maslového krému. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a opatrne zapracujeme do cesta. Cestom naplníme tortovú formu a pečieme asi 45 minút. Po vychladnutí tortu natrieme lekvárom a polejeme roztopenou čokoládou v šľahačke.

© 2006-2014 by GAUDEAMUS - zariadenie komunitnej rehabilitácie, Mokrohájska cesta 3, 845 12 Bratislava, All rights reserved.