Dnes je Piatok 23. februára 2024, meniny má Roman, Romana a zajtra Matej.
Partneri: Spojená škola

Bazén -> Napísali o nás

 

List od p. Anny

Dobrý deň p. Tvarožek,

pred týždňom sme sa stretli kvôli táborom a ja som sľúbila, že Vám napíšem postreh z bazéna.

Pred nedávnom sme boli plávať v bazéne na Mokrohájskej, moja 9 ročná dcéra si v bazéne našla kamarátku - rovesníčku, hrali sa vo vode, potápali a potom kamarátka vyšla z vody von. Moja dcéra sa až zľakla, keď si všimla, že dievčatko nemá ruku. Potichu ma na to upozornila, ja som jej vysvetlila, že sme v bazéne, kde chodia aj deti bez končatín, chvíľu sa zamýšľala nad tým, čo sa jej asi stalo, že nemá ruku. Jej mamina sedela na lavičke a úplne pokojne dcére vysvetlila, že sa tak narodila. Vtom vbehla do ďalšieho bazéna za dievčatkom a ďalej sa hrali. Ja som sa chvíľu rozprávala s maminou dievčatka, prekvapilo ma, že bola veľmi otvorená a zdieľna. Doma sme sa o tom ešte rozprávali a na záver dcéra dodala, že aj bez tej ruky jej kamarátka veľmi dobre plávala, a že sa s ňou hrala výborná naháňačka.

Ďakujeme, cením si tento zážitok z bazéna, dcéra si vždy na túto kamarátku spomenie, keď ideme plávať, párkrát sa nám podarilo znovu ju stretnúť. Je dobré, keď deti neriešia a nevytvárajú si bariéry. Veď prečo by mal telesný nedostatok pokaziť alebo znemožniť hru.

© 2006-2014 by GAUDEAMUS - zariadenie komunitnej rehabilitácie, Mokrohájska cesta 3, 845 12 Bratislava, All rights reserved.